Erasmus dla młodych przedsiębiorców

Polska Agencja Wspierania Przedsiębiorczości zaprasza do udziału w programie Erasmus dla młodych przedsiębiorców – jest to już siódma edycja tego programu.

Działanie Erasmus dla młodych przedsiębiorców, jest transgranicznym programem wymiany, który daje przyszłym i początkującym przedsiębiorcom możliwość uczenia się od doświadczonych przedsiębiorców prowadzących małe firmy w innych państwach Unii Europejskiej.

 

Do wymiany doświadczenia dochodzi podczas pobytu młodego przedsiębiorcy u doświadczonego przedsiębiorcy, który pomaga w zdobywaniu umiejętności koniecznych do prowadzenia małej firmy.
Zarówno dla młodych, jak i bardzo doświadczonych przedsiębiorców działanie niesie ze sobą istotną wartość dodaną: potencjalne korzyści obejmują wymianę wiedzy i doświadczenia, możliwości budowania sieci kontaktów na terenie Europy, nawiązywanie nowych stosunków handlowych i poznawanie rynków zagranicznych.
Przedsiębiorca przyjmujący czerpie korzyść, poznając własną firmę z nowej perspektywy, a także zyskuje możliwości współpracy z zagranicznymi partnerami oraz pogłębia swoją wiedzę na temat nowych rynków.

 

Kto może wziąć udział?
Początkujący przedsiębiorcy, którzy maja w planach założeniu własnej działalności gospodarczej lub którzy założyli działalność w ciągu ostatnich trzech lat.
Doświadczeni przedsiębiorcy prowadzący małe lub średnie przedsiębiorstwa na terenie Unii Europejskiej.

 

Jakie są korzyści z udziału w działaniu?
Przedsiębiorca przyjmujący uczestniczący w działaniu czerpie korzyści uzyskując możliwość pracy z energicznym i zmotywowanym początkującym przedsiębiorcą, który może przyczynić się do rozwoju firmy, wnosząc innowacyjne pomysły, nową wiedzę i umiejętności. Dodatkowe korzyści płyną z tego, że ktoś „świeżym okiem" spojrzy na firmę, a także ze specjalistycznej wiedzy, którą dysponuje początkujący przedsiębiorca, a której może nie mieć przedsiębiorca przyjmujący. Wartością dodana działania jest budowania sieci kontaktów i silnych relacji, które mogą być przydatne w przyszłości do wzajemnych konsultacji, udzielania referencji i poszukiwania zagranicznych, jak również doskonalenia umiejętności językowych.

 

Długość stażu za granicą
Pobyt za granicą może trwać od 1 do 6 miesięcy.

 

Czas trwania projektu
Nabór jest prowadzony do 30 października 2016 r.

 

Nabór do projektu.
Nabór do działania odbywa się w trybie ciągłym do wyczerpania alokacji. Zarówno młody przedsiębiorca jak i ten doświadczony muszą się zarejestrować na stronie działania:
http://www.erasmus-entrepreneurs.eu wypełniając formularz zgłoszeniowy dla młodego przedsiębiorcy i dla doświadczonego przedsiębiorcy odpowiednio.

 

Warunki uczestnictwa.
Warunki uczestnictwa w działaniu opisane są w Regulaminie Przeprowadzania Naboru w ramach działania Erasmus dla Młodych Przedsiębiorców.

 

Kontakt:
Monika Łuczak – mail:
monika_luczak@parp.gov.pl, tel. 0-22 432 8703

Dokumenty związane z programem do pobrania na stronie www.parp.gov.pl

Dodano: 21 Sierpień 2015
Powrót
Bialskopodlaska Fundacja Rozwoju
ul. Księcia Witolda, lok. I, 21-500 Biała Podlaska
tel. 603 928 413, 724 600 303
 www.bfr-bialapodlaska.pl      info@bfr-bialapodlaska.pl
BFR
© Copyright 2012 BFR
Odwiedziło nas 328611 osób